به ما بپیوندید :

سوالات متداول پس از قبولی در تست

 

سوال : تمام افرادی که در تست قبول می شوند نیاز به آموزش دارند ؟

خیر ، بعضی افراد با توجه به سابقه کار (گویندگی) و توانایی تشخیص داده شده در نمونه صدای ارسالی ، بطور مستقیم کارآموز انجمن می شوند و نیازی به گذراندن دوره آموزشی نداشته و یا شاید صرفا گذراندن نیمی از دوره ها ( بخش عملی) با متد و استاندارد های ویژه گلوری به ایشان پیشنهاد شود .

سوال : چرا باید هزینه برای دوره های آموزشی پرداخت نماییم ؟ مگر قصد شما استعداد یابی نیست ؟

پاسخ : یکی از اهداف تعیین شده انجمن استعداد یابی است و در دوره های رایگان کارآموزی پس از این دوره های مقدماتی و استفاده از افراد توانمند در دوبلاژ آثار و بها دادن و معرفیشان به فارسی زبانان جهان از جایگاه رفیع و معتبر گلوری در این عرصه ، این قصد بخوبی نمایان است ولی در نظر داشته باشید که هرکاری آموزش های لازمه خود را نیاز دارد و انجمن نیز بعنوان یک مجموعه مردمی و غیردولتی توانایی و اجازه انجام این کار بصورت رایگان را نداشته و بنگاه خیریه استعداد یابی نیست !  این هزینه آموزش نیز مربوط به انجمن گویندگان جوان ( گلوری)  نیست و با توجه به غیردولتی و خصوصی بودن آموزشگاه معرفی شونده برای دوره های آموزشی ، و هزینه های جاری موجود ازقبیل: اجاره مکان ، آب ، برق، تلفن ، حقوق کارمندان و اساتید و تجهیزات استودیویی مستلزم آموزش برای گذراندن دوره ها، امکان برگزاری کلاس رایگان موجود نیست و هیچ مجموعه غیردولتی یا غیر وابسته که سوبسید از سازمان و یا نهاد خاصی برای اینکار دریافت ننماید امکان برگزاری رایگان کلاس ها را ندارد ! همچنین در مقایسه با هزینه کلاس های  آموزشگاه های دیگر سینمایی و با درنظر گرفتن اعتبار و موفقیت مجموعه گلوری در کشور و همچنین صاحب سبک ویژه بودن در دوبلاژ ، هزینه دریافتی ( 700 هزارتومان ) برای مدت یک ماه و نیم با اساتید مختلف برای آموزش به سبک تایید شده انجمن  در هر کلاس ، از طرف آموزشگاه تعیینی ، هزینه بالایی نیست . شما می توانید در آموزشگاه دیگری در صورت پایین تر بودن هزینه های ثبت نامی ، نام نویسی نموده و دوباره در تست شرکت نمایید تا میزان توانمندیتان با استاندارد های گلوری محک زده شود ولی برای جلوگیری از دوباره کاری و بدلیل عدم تایید متد آموزشی دیگر آموزشگاه ها از جانب انجمن (بجز آموزشگاه های محدود ، که اساتید تایید شده و فعال در گلوری دارند که البته برای جلوگیری از سوءاستفاده آموزشگاه ها، از صحت فعالیت این اساتید در گلوری و مجوز تدریس داشتنشان از طرف انجمن ،  با تماس با دفتر انجمن اطمینان حاصل نمایید) ، درصد قبولی بدون نیاز به گذراندن دوره های آموزشی بسیار محدود بوده و به همین دلیل چنین پیشنهادی نمی شود و شما باخیال راحت می توانید با ثبت نام در آموزشگاه تعیین شده روند سریع تری در آموزش و ورود به جمع اعضای انجمن گویندگان جوان داشته باشید .

سوال: امکان پرداخت هزینه کلاس ها بطور اقساط وجود دارد ؟

پاسخ : بله ، طبق شرایط  تعیین شده و به درخواست انجمن ،  آموزشگاه مجاز رئیسی این امکان را برای افرادی که توانایی پرداخت هزینه آموزش بطور یکجا را ندارند فراهم آورده است .

سوال : دوره های کارآموزی 8 ماهه برای چیست ؟

پاسخ: پس از قبولی در مرحله دوم تست ( تست عملی روی تصاویر) پس از دوره آموزشی مقدماتی یک ماه و نیمه ( و یا در صورت داشتن تجربه و مهارت کافی از قبل ، بدون گذراندن دوره های آموزشی) بسته به میزان توانایی خود مدتی را ( حداقل بین 8 ماه یا بیشتر ، بسته به توانایی و پیشرفت خود ) بعنوان کارآموز (بدون نیاز به پرداخت هزینه) در انجمن صنفی گویندگان جوان جهت تکمیل فرایند آموزش و کسب تجربه و تمرین بیشتر در موارد بازی صدا ( صداپیشگی و یادگیری تکنیک های منحصربفرد گلوری در سینک و دوبلاژ) بمنظور کسب درجه آمادگی لازم برای گویندگی و استفاده در آثار بعنوان گوینده خواهید گذراند. این روند بمنظور کسب تجربه بیشتر شما و همچنین شناخت بیشتر انجمن نسبت به شما از لحاظ توانمندی ها و اخلاق و فرهنگتان درنظرگرفته شده تا در کنار تکمیل پروسه آموزشیتان با انجام تکالیف تعیین شده و در صورت ممتاز بودن در انجام و ارسال تکالیف ، حضور در هنگام ضبط آثار و یا گویندگی در نقش های کوتاه خواهد بود. که البته همانطور که اشاره شد با درنظر گرفتن فاکتور مهم و اصلی اگلوری در احترام به مخاطب با ارائه کار باکیفیت مطلوب ، استفاده شما در آثار تنها به میزان پیشرفت یا توانمندیتان در دوبلاژ آثار بستگی خواهد داشت و در غیر اینصورت با توجه به مسئولیت گلوری بعنوان یک نام محبوب در بین فارسی زبانان ، فقط از افراد توانمند، علاقمند و فعال و کارآموزانی که سیر صعودی پیشرفت را طی نموده اند استفاده خواهد شد. از فاکتورهای مهم در پیشرفت و بکارگیری شما بعنوان گوینده در نقش های آثار مختلف ، اخلاق خوب بعنوان یک هنرمند قابل معرفی به مردم  و توانایی شما در صداپیشگی به بهترین نحو است .پس از اتمام این دوره جلسه ارزشیابی در انجمن برگزار و میزان توانمندی و پیشرفت و یا حتی پسرفت شما در طول مدت تعیین شده بررسی شده و ارتقاع درجه بعنوان عضو دائم و یا تقلیل درجه ، تمدید مدت کارآموزی و یا حتی قطع همکاری بدلایل مختلف رفتاری یا عدم علاقه و حضور و پیشرفت و ... به همراه خواهد داشت . تمامی این موارد بدلیل حفظ کیفی آثار و تشویق گویندگان و کارآموزان به پیشرفت ، تمرین و حفظ سطح کیفی مطلوب خود و داشتن اخلاق صحیح و انضباط است .

 

 سوال : تفاوت من که در تست قبول شده ام با افرادی که بطور آزاد در کلاس های آموزشگاه ثبت نام می کنند در چیست ؟

پاسخ :هر مراجعه کننده ای  آزاد می تواند بطور آزاد در کلیه آموزشگاه های آزاد کشور ثبت نام نماید و در صورت کسب نمره قبولی مدرک معتبر وزارت ارشاد را دریافت نمایند و در هرجا که علاقه داشته باشند با در نظرگرفتن مراحل و شرایطش مشغول شوند یا صرفا دوره ای گذرانده و مدرکی کسب نمایند . منتها تفاوت شما بعنوان فرد قبول شده در مرحله اول تست انجمن ( گلوری) با دیگر افراد، در این است که آنها در صورت علاقه به حضور در گلوری( انجمن) می بایست پس از گذراندن دوره ها در تستی که شما قبول شده اید قبول شده تا وارد پروسه کارآموزی گلوری شوند و تا در آن تست قبول نشوند به هیچ عنوان امکان حضور ندارند ، ولی شما این مرحله را پشت سرگذاشته اید و جهت آموزش های لازم به آموزشگاه مورد اطمینان انجمن ( از لحاط سبک آموزشی) معرفی شده و پس از اتمام دوره و کسب نمره قبولی ( که معمولا کار سختی نخواهد بود) بعنوان کارآموز( بدون نیاز به پرداخت هزینه اضافی) وارد انجمن صنفی گویندگان جوان ( گلوری) خواهید شد.

سوال : آیا این آموزشگاه متعلق به انجمن است ؟

پاسخ : خیر ، این یک آموزشگاه مجاز غیر دولتی (شخصی) است ، ولی بعنوان یکی از آموزشگاه های رسمی مورد تایید انجمن ( بدلیل آموزش متد دوبلاژ گلوری توسط اساتید باتجربه و مدیران دوبلاژ  ) با مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در تهران قابل قبول است .

سوال : قبولی در کلاس های آموزشگاه لازمه ورود نهایی به گلوری ( انجمن) جهت کارآموزی و گویندگیست ؟

پاسخ : بله ، از شروط ورود به انجمن داشتن توانایی کافی در حس و اجرا و سینک دوبلاژ بعنوان یک صدا پیشه و یا کسب نمره قبولی در امتحان بعد از کلاس ها ( از لحاظ اخلاق و توانمندی و آزمون یادگیری موارد تدریس شده ) بوده و لازم بذکر است که در صورت عدم کسب نمره قبولی ، وزارت ارشاد نیز به صدور گواهینامه پایان دوره ممهور به مهر خود برای هنرجویان مبادرت نخواهد ورزید .

 سوال : کلاس های آموزشی چه مدت زمان می برد تا تشکیل شوند ؟

پاسخ : این موارد به برنامه ریزی آموزشگاه مربوط می شوند ولی معمولا با به حدنساب رسیدن افراد برای تشکیل هر کلاس که بین 10 تا 11 نفر خواهد بود .

سوال : من در تست قبول شده ام و تشخیص داده شده که نیاز به گذراندن دوره های آموزشی دارم ، ولی هم اکنون بدلایلی نمی توانم ثبت نام کنم . این امکان وجود دارد که بعدا اقدام نمایم؟

پاسخ : بله ، این امکان وجود دارد . با به یاد داشتن تاریخ تست خود ، تا مدت 3 ماه امکان عقب انداختن ثبت نام را خواهید داشت. بیشتر از آن مستلزم انجام تست دوباره است

 

 

در صورت داشتن سوالات بیشتر می توانید آن ها را با تماس با دفتر انجمن و یا از طریق بخش ارسال نظرات و پیشنهادات در منوی در نظر گرفته شده در همین سایت برایمان ارسال نمایید .