به ما بپیوندید :

شرايط و نحوه انجام تست

 

irdub_web_site

 

جهت انجام تست با رفتن به بخش تست غیر حضوری در منوی مربوط به تست سایت ، طبق مقررات تعیین شده در آن صفحه فایل متن موجود را دریافت و پس از مطالعه و تمرین بر روی آن ، نمونه صدای خود را  با فرمت mp3 یا m4a ( با هر دستگاه ضبط دیجیتال صدا : موبایل - رایانه - تبلت - ضبط کننده های دیجیتال و ..) ضبط نمایید. سپس با پرداخت آنلاین هزینه تست (از همان صفحه تعیین شده در سایت ) و پر کردن فرم مشخصات فردی و رسید پرداخت  موجود در صفحه بعد از پرداخت، فایل صدای ضبط شده را از لینک داده شده در صفحه ، تا قبل از روزهای تعیین شده بمنظور بررسی  برای گلوری ارسال ( آپلود) نمایید.


تیم تست و ارزشیابی انجمن فایل صدای ارسالی شما را بررسی نموده و تا نهایتا 4 روز بعد از آخرین مهلت تعیین شده برای هر تست ، نتایج قبولی را در همین سایت اعلام می نماید.. سپس با توجه به میزان توانایی شما و نیاز انجمن، قبول شدگان در صورت نیاز جهت گذراندن دوره‌های آموزشی به آموزشگاه مورد تأیید انجمن معرفی  و پس از آن تست دوم که تست عملی و دوبلاژ بر روی آثار است از ایشان گرفته خواهد شد. در صورت قبولی در تست دوم ( که معمولا با توجه به گذراندن دوره ها راحت تر خواهد بود ) و یا حتی در صورت داشتن مهارت کافی با بررسی های انجام شده و بسته به تشخیص انجمن ، بلا فاصله پس از تست اول ، به‌عنوان کار آموز جهت گذراندن دوره های کار آموزی رایگان  پیشرفته تر و استفاده در دوبلاژ آثار بسته به توانائی وارد انجمن صنفی گویندگان جوان (گلوری) خواهند شد

 

لازم به‌ذکر است تست گویندگی ( بررسی فایل های ارسالی صدا )  در پنجشنبه‌های اول و آخر هر ماه  و در برخی موارد در اواسط ماه برگزار خواهد شد.

 
 

اینفوگرافی تست آنلاین گلوری

سوالات متداول

سؤال: شخصی که ساکن تهران نباشد می‌تواند در تست شرکت کند؟
پاسخ: بله، فقط در صورت نیاز به گذراندن دوره‌های آموزشی و پس از آن در روزهای آفیش برای گویندگی باید در تهران حضور داشته باشد.

سؤال: آیا شرایط سنی خاصی مورد نظر است؟
پاسخ: خیر، سن در آزمون گویندگی ملاک نیست و مراجعه‌گنندگان محترم باید سواد خواندن و نوشتن داشته باشند. از سنین پایین تا هر سنی (حتی 70 سالگی) که قدرت تکلم لازم را داشته باشند می‌توانند در آزمون شرکت نمایند.

سؤال: آیا تست حضوری هم در طول ماه برگزار می‌شود؟
پاسخ: خیر، از این به بعد تا اطلاع ثانوی، به درخواست مکرر مخاطبین و در راستای سهولت و راحتی انجام تست برای آنها، فقط به‌صورت غیرحضوری و آنلاین برگزار خواهد شد.

سؤال: آیا تست گویندگی هزینه دارد؟
پاسخ: بله، به‌دلیل هزینه‌های مربوطه آنلاین و عوامل و افراد درگیر بررسی و آماده‌سازی موارد ارسالی و فیش‌های واریزی و ... همچنین هزینه‌های مربوط به کمیته ارزشیابی برگزاری آزمون و بررسی‌کننده صداها، هزینه بابت انجام تست دریافت می‌شود که در حال حاضر مبلغ 6000 تومان است.

سؤال: آیا انجام یا عدم انجام خدمت سربازی تأثیری در قبولی تست دارد؟
پاسخ: خیر.

سؤال: تست چگونه برگزار می‌شود؟
پاسخ: با رفتن به بخش تست غیرحضوری در منوی مربوط به تست سایت، طبق مقررات تعیین‌شده در آن صفحه فایل متن موجود را دریافت و پس از مطالعه و تمرین بر روی آن، نمونه صدای خود را  با یکی از فرمت‌های صوتی، ( بهتر است mp3  یا m4a باشد)  با هر دستگاه ضبط دیجیتال صدا: موبایل - رایانه - تبلت - ضبط‌کننده‌های دیجیتال و ... ضبط نمایید. سپس با پرداخت آنلاین هزینه تست (از همان صفحه تعیین‌شده در سایت) و پر کردن فرم مشخصات فردی و رسید پرداخت موجود در صفحه بعد از پرداخت، فایل صدای ضبط‌شده را از لینک داده‌شده در صفحه، تا قبل از روزهای تعیین‌شده به‌منظور بررسی برای ما ارسال نمایید.

تیم تست و ارزشیابی انجمن فایل صدای ارسالی شما را بررسی نموده و تا نهایتاً 3 روز بعد از آخرین مهلت تعیین‌شده برای هر تست، نتایج قبولی را در همین سایت اعلام می‌نماید. سپس با توجه به میزان توانایی شما و نیاز انجمن، قبول‌شدگان در صورت نیاز جهت گذراندن دوره‌های آموزشی به آموزشگاه مورد تأیید انجمن معرفی و پس از آن، تست دوم که تست عملی و دوبلاژ بر روی آثار است از ایشان گرفته خواهد شد. در صورت قبولی در تست دوم (که معمولاً با توجه به گذراندن دوره‌ها راحت‌تر خواهد بود) و یا حتی در صورت داشتن مهارت کافی با بررسی‌های انجام‌شده و بسته به تشخیص انجمن، بلافاصله پس از تست اول، به‌عنوان کارآموز جهت گذراندن دوره‌های کارآموزی رایگان پیشرفته‌تر و استفاده در دوبلاژ آثار بسته به توانائی، وارد انجمن صنفی گویندگان جوان (گلوری) خواهند شد.

سؤال: آیا همه افرادی که در تست اول قبول می‌شوند نیازمند گذراندن دوره‌های آموزشی هستند؟
پاسخ: خیر، تنها افرادی برای آموزش معرفی خواهند شد که کسب مهارت‌های لازمه‌ی دوبلاژ برایشان لازم تشخیص داده شود؛ ممکن است افرادی باشند که از  قبل دوره‌هایی را گذرانده‌اند و در تست مورد تأیید شناخته شوند و یا گوینده باشند که در این‌صورت بنا به تشخیص انجمن، یا صرفاً برای گذراندن دوره‌های عملی دوبلاژ (تمرین سینک و صداپیشگی روی آثار) معرفی می‌شوند و یا این‌که مستقیم به‌عنوان عضو و یا کارآموز انجمن وارد انجمن صنفی گویندگان جوان ( گلوری) خواهند شد.

سؤال: آیا امکان ارائه نمونه آثار ضبط شده توسط خودمان در روز تست وجود دارد؟
پاسخ: بله، در انتهای همان تک فایل ارسالی نمونه صدا ی خواسته‌شده می‌توانید آثار ضبط‌شده قبلی و یا تیپ‌گویی‌ها و تقلید صدا یا صداسازی‌های‌تان را بر روی هر متن دلخواه اضافه و ارائه نمایید. ولی خواندن متن تعیین‌شده با صدای اصلی خود و بدون هرگونه افکت و اکو و موزیک متن و ... الزامی‌است.

سؤال: با توجه به وجود چند قسمت مختلف در متن تعیین‌شده، آیا باید متن تعیین‌شده را به‌طور کامل بخوانیم  یا انتخابی است؟
پاسخ: به‌طور کامل، این متن که از قسمت‌های مختلف شعر و اجرا و ... تشکیل شده است حتما باید با صدای اصلی خودتان به‌طور کامل (نه به‌صورت انتخابی) جهت بررسی تیم ارزشیابی خوانده و ضبط و ارسال شود.

سؤال: آیا می‌توانیم بیش از یک فایل ارسال کنیم؟
پاسخ: خیر، کلیه متن خواسته‌شده و یا موارد اضافی احتمالی (تقلید صداها و قابلیت‌های دیگر و ...) که خود قصد اضافه کردن، علاوه بر متن تعیین‌شده را دارید، همگی باید در یک فایل با حجم کمتر از 4 مگابایت ( 6 مگابایت برای افرادی که قصد اضافه کردن متن از خودشان را دارند )  ارسال شود.

سؤال: آیا می‌توانیم فایل تصویری ارسال کنیم؟
پاسخ: خیر، فایل تصویری در این مرحله بررسی نخواهد شد.

سؤال: در صورت عدم قبولی در تست، آیا امکان تست مجدد وجود دارد؟
پاسخ: بله، با تمرین و تمرکز بیشتر در تست‌های بعدی نیز می‌توانید حضور یابید .منتها می بایست هزینه تست را دوباره پرداخت نمایید و از شماره تراکنش پرداختی جدید استفاده نمایید . در غیر اینصورت به فایل صدای ارسالی رسیدگی نخواهد شد .

سؤال: آیا امکان دیدن آموزش دوبلاژ تحت نظر و استاندارد انجمن صنفی گویندگان جوان (گلوری) به‌صورت آزاد و جدا از تست وجود دارد؟
پاسخ: بله، فقط لازم به‌ذکر است افرادی که دوره‌های آموزشی را در آموزشگاه مجار آزاد سینمایی رئیسی می‌گذرانند در صورت کسب نمره 50 به بالا صرفا گواهینامه پایان دوره ممهور به مهر وزارت ارشاد اسلامی دریافت می‌نمایند ولی برای عضویت و گویندگی در انجمن باید حتماً در تست قبول شوند.

سؤال: برای تست صدا، چون موسسه شما مربوط به امور دوبلاژ است، حتما تغییر صدا و کارهایی از این دست نیاز است؟
پاسخ: خیر، قابلیت اجرای تیپ‌های گویشی مختلف لازمه قبولی در تست گویندگی نیست ولی اگر شخصی چنین قابلیتی دارد، حتماً در انتهای همان فایل ارسالی اضافه نماید تا در تصمیم‌گیری نهایی تأثیرگذار باشد. 

سؤال: چه نوع صداهایی مورد نیاز است؟
پاسخ: همه نوع صدا، بدون محدودیت سنی. لازم به‌ذکر است داشتن سواد خواندن و نوشتن و نداشتن لهجه و مشکل بیانی خاص از موارد بسیار مهم  در تست گلوری است.

سؤال: آیا می توان زودتر از ضبط کردن صدا و آماده سازی فایل برای آپلود هزینه تست را پرداخت نمود و در روزهای بعد، فرم مشخصات فردی و تراکنش را پرکرد و فایل را ارسال نمود؟
پاسخ: خیر ، همانطور که در روند تست توضیح داده شده است می بایست ابتدا فایل متن را دانلود نموده و پس از تمرین و ضبط صدا و آماده داشتن فایل صدای خود ، اقدام به پرداخت هزینه و بقیه مراحل نمایید.زیرا بلافاصله پس از پرداخت هزینه ، به صفحه بعدی ارجاع داده خواهید شد که می بایست فرم مشخصات و شماره تراکنش را وارد نماییدو سپس از همانجا به صفحه ارسال فایل ارجاع داده خواهید شد . لذا در صورتیکه پس از پرداخت هزینه فرم را پرننمایید و فایل را آپلود نکنید دیگر به آن صفحه دسترسی نخواهید داشت . با این وجود اگر به چنین مشکلی برخوردید ، با دردست داشتن شماره تراکنش پرداختی خود، با دفتر انجمن تماس حاصل نموده یا به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ایمیل بزنید تا درگاهی برای ارسال فایل صدایتان در اختیارتان قرار دهند.

سؤال: پس از پرداخت هزینه هنگام ارسال صدا یا پرکردن فرم ، بدلیل قطعی برق یا اینترنت نتوانستم فایل  نمونه صدا را ارسال نمایم ، حال چه باید کرد؟
پاسخ: نگران نباشید ،در صورت وقوع چنین مشکلی ، با دفتر انجمن تماس حاصل نمایید یا به ایمیل داده شده این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تماس گرفته و مشکل را اعلام نمایید تا لینک ارسال برای شما تعیین شود .

سؤال: آیا نداشتن آشنایی با زبان‌های خارجی تأثیری در تست دارد؟
پاسخ: خیر.

 سؤال: کسانی که نمی‌توانند جهت تست حضوری (در صورت وجود) از شهرستان به تهران بیایند آیا می‌توانند تست دوبلاژ دهند؟
پاسخ: بله، ولی در صورت قبولی، جهت پر کردن فرم مشخصات نهایی و مصاحبه حضوری و موارد بعدی باید در تهران حضور بهم رسانند.

در صورت داشتن سؤالات بیشتر، می‌توانید از بخش درخواست‌ها و نظرات در منوی تماس با انجمن و یا تماس تلفنی با دفتر، آن را مطرح نمایید