به ما بپیوندید :

شرايط و نحوه انجام تست

 

irdub_web_site

 

برای انجام تست باید با حضور در دفتر انجمن و پرداخت هزینه تست، فرم مشخصات گوینده را دریافت نمایید. پس ازتحویل فرم پر شده از شما تست گویندگی گرفته خواهد شد.

 

لازم به‌ذکر است تست گویندگی در پنجشنبه‌های اول و آخر هر ماه - در صورت عدم تداخل با تعطیلات رسمی - در استودیوهای دفتر انجمن برگزار خواهد شد.

 

افرادی که فرم‌های مشخصات گوینده را از فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های انجمن گویندگان جوان دریافت نموده‌اند، با به همراه داشتن اصل فرم پر شده‌ی شماره‌دار و رنگی و مراجعه به دفتر انجمن در روزهای ذکر شده، می توانند تست گویندگی بدهند.

 

آدرس انجمن: تهران، فلکه دوم صادقیه، ابتدای بلوار فردوس، بین بیست متری ولیعصر (عج) و خیابان قبادی - پلاک ۱۱۲ جدید - طبقه دوم

تلفن: ۴۴۰۶۸۲۱۲ - ۴۴۰۵۲۰۴۵

 

سوالات متداول

 

سؤال: شخصی که ساکن تهران نباشد می‌تواند در تست شرکت کند؟
پاسخ: بله، فقط در صورت نیاز به گذراندن دوره‌های آموزشی و پس از آن در روزهای آفیش برای گویندگی باید در تهران حضور داشته باشد.

سؤال: آیا شرایط سنی خاصی مورد نظر است؟
پاسخ: خیر، سن در آزمون گویندگی ملاک نیست و مراجعه‌گنندگان محترم باید سواد خواندن و نوشتن داشته باشند. از سنین پایین تا هر سنی (حتی 70 سالگی) که قدرت تکلم لازم را داشته باشند می‌توانند در آزمون شرکت نمایند.

سؤال: آیا تست گویندگی هزینه دارد؟
پاسخ: بله، به‌دلیل آفیش استودیوها و عوامل و افراد درگیر برگزاری آزمون، هزینه بابت انجام تست دریافت می‌شود که جهت اطلاع از آن می‌توانید با شماره دفتر انجمن تماس حاصل نموده و با انتخاب کد مربوط به تست، از هزینه آن مطلع شوید.

سؤال: تست چگونه برگزار می‌شود؟
پاسخ: با حضور در دفتر انجمن در روزهای تعیین شده برای تست و پر کردن فرم مشخصات، متنی در اختیارتان قرار داده خواهد شد تا پس از مطالعه و تمرین، تست اول یعنی خواندن از روی متن انجام شود. سپس با توجه به میزان توانایی شما و نیاز انجمن، در صورت نیاز جهت گذراندن دوره‌های آموزشی به آموزشگاه مورد تأیید انجمن معرفی خواهید شد و پس از آن تست دوم که تست عملی و دوبلاژ بر روی آثار است از شما گرفته خواهد شد. در صورت قبولی در تست دوم، به‌عنوان کار آموز وارد انجمن صنفی گویندگان جوان (گلوری) خواهید شد.

سؤال: آیا همه افرادی که در تست اول قبول می‌شوند نیازمند گذراندن دوره‌های آموزشی هستند؟
پاسخ: خیر، تنها افرادی برای آموزش معرفی خواهند شد که کسب مهارت‌های لازمه‌ی دوبلاژ برایشان لازم تشخیص داده شود؛ ممکن است افرادی باشند که از  قبل دوره‌هایی را گذرانده‌اند و در تست مورد تأیید شناخته شوند و یا گوینده باشند که در این‌صورت بنا به تشخیص انجمن، یا صرفاً برای گذراندن دوره‌های عملی دوبلاژ (تمرین سینک و صداپیشگی روی آثار) معرفی می‌شوند و یا این‌که مستقیم به‌عنوان عضو و یا کارآموز انجمن وارد انجمن صنفی گویندگان جوان خواهند شد.

سؤال: آیا امکان ارائه نمونه آثار ضبط شده توسط خودمان در روز تست وجود دارد؟
پاسخ: بله، آثار ضبط شده‌تان را نیز در روز تست بر روی CD  به همراه داشته باشید و با ذکر مشخصات بر روی آن، پس از انجام تست به دفتر انجمن جهت مطالعه بیشتر تحویل دهید.

سؤال: در صورت عدم قبولی در تست، آیا امکان تست مجدد وجود دارد؟
پاسخ: بله، با تمرین و تمرکز بیشتر در تست‌های بعدی نیز می‌توانید حضور یابید .

سؤال: آیا امکان دیدن آموزش دوبلاژ تحت نظر و استاندارد انجمن صنفی گویندگان جوان (گلوری) به‌صورت آزاد و جدا از تست وجود دارد؟
پاسخ: بله، فقط لازم به‌ذکر است افرادی که دوره‌های آموزشی را در آموزشگاه رئیسی می‌گذرانند در صورت کسب نمره 50 به بالا صرفا گواهینامه پایان دوره ممهور به مهر وزارت ارشاد اسلامی دریافت می‌نمایند ولی برای عضویت و گویندگی در انجمن باید حتماً در تست قبول شوند.

سؤال: برای تست صدا، چون موسسه شما مربوط به امور دوبلاژ است، حتما تغییر صدا و کارهایی از این دست نیاز است؟
پاسخ: خیر، قابلیت اجرای تیپ‌های گویشی مختلف لازمه قبولی در تست گویندگی نیست ولی اگر شخصی چنین قابلیتی دارد، حتماً روز تست باید به اجرای آن‌ها بپردازد تا در تصمیم‌گیری نهایی تأثیرگذار باشد. 

سؤال: چه نوع صداهایی مورد نیاز است؟
پاسخ: همه نوع صدا، بدون محدودیت سنی. لازم به ذکر است داشتن سواد خواندن و نوشتن و نداشتن لهجه و مشکل بیانی خاص از موارد بسیار مهم  در تست گلوری است.

سؤال: کسانی که نمی توانند از شهرستان به تهران بیایند آیا می توانند تست دوبلاژ دهند؟
پاسخ: خیر، تست دوبلاژ صرفاً حضوری است.

در صورت داشتن سؤالات بیشتر، می‌توانید از بخش درخواست‌ها و نظرات در منوی تماس با انجمن و یا تماس تلفنی با دفتر، آن را مطرح نمایید.